Genel

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun temizleyici bir madde olarak geçmişten bugüne kullanılan bir üründür. Sabun Na ve K tuzlarından elde edilmektedir. Peki, evimizde sabun nasıl yapabiliriz?

Öncelikle işe elimize eldiven giyerek başlamalıyız. Çünkü sabun kimyasal maddeler barındırmaktadır. Evinizde olan çelik bir tencerenin içerisine altı ya da yedi bardak kadar su koyun. Su dolu tencerenin içerisine yavaş bir şekilde sud kostik denilen maddeyi eklemeye başlayın ve karıştırınız. İstenilen kıvama geldiği zaman karışımı çırpıcı yardımıyla en az on dakika olacak şekilde çırpınız. On dakika sonra iki kez daha çırpın. Bu sefer çırpma zamanını iki dakika olarak ayarlayınız. Karışımın boza gibi olması gerekmektedir. Bu işlemler sona erdiği ve kıvamdan emin olduğunuz zaman çelik tencerenin bir battaniye ya da örtü yardımıyla iyice sarılması ve bir yerde yirmi dört saat boyunca bekletilmesi gerekmektedir. Saati tamamladıktan sonra istediğiniz kalıplara bu malzemeyi dökerek dilediğiniz şekillerde sabun elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Evde Sabun Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde çoğu insan hobilerini ek kazanç olarak yapabilmektedir. Ama bunu gerçek işine çeviren ve büyük paralar kazanabilen insanların sayısı da giderek artmaktadır. Evde sabun yaparak para kazanmak da bunlardan birisidir. Temizlik malzemelerinin vazgeçilmez unsurlarından birisi olan sabun günümüzde pek çok alanda kullanılabilmektedir.

Bir düğün, organizasyon, kına, sünnet düğünü ya da yeni doğan bebek hediyesi olarak çeşitli sabunlar güzel kalıp şekilleri ve renk verilerek bu organizasyonlarda yer alan insanlara hediye olarak verilmektedir. Bunun için de bu işi yapacak kişilerden renkli ve desenli sabunlar yapması ve organizasyonun adının ve isimlerin küçük kâğıtlarla sabunların yanında yer alması istenmektedir. Siz de böyle sabunlar yaparak müşterilerinizin beklentilerine cevap verebilirsiniz.

Burada önemli olan müşterileri nasıl bulabileceğiniz olmaktadır. Bunun için öncelikle ürünlerinizin tanıtımı yapmanız ve böyle organizasyonlar yapacak kişilere teklif sunmanızdır. Sosyal medya aracılığıyla ürünlerinizin fotoğraflarını göze hoş gelecek bir şekilde çekerek ekleyebilirsiniz. Buradan size ulaşacak kişilere makul fiyatlar sunmaya ve siparişlerin zamanında ulaşmasına özen göstermeniz de gerekmektedir. Bu şekilde sipariş alanları oluşturarak sabunlarınızın satışını yapabilmeniz de mümkün olabilecektir.


Leave a Comment