Finans-Ekonomi

Ön Ödemeli Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Ön Ödemeli Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Ön Ödemeli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ön ödemeli kartlar son günlerde ödeme yapmanın en kolay yollarından bir tanesidir. Üzerinizde nakit taşımak istemediğiniz zaman ya da internetten alışveriş yapmak istediğinizde ön ödemeli kredi kartlarınızı alışveriş, fatura ödeme ve günlük harcamalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ön Ödemeli Kartı Nerelerde Kullanılır?

Ön ödemeli kartlarınızı Mastercard ve Maestro kartlarının geçerli olduğu her yerde kullanabilirsiniz. Ön ödemeli kredi kartınız çalındığında bloke ettirebilir, kartınızdaki bakiyeyi diğer bir ön ödemeli karta transfer edebilirsiniz. Son derece kullanışlı olan ön ödemeli kredi kartını birçok bankadan alabilirsiniz. Bankaların müşterine sunduğu hizmetlerden olan ön ödemeli kredi karta sahip olmak için ön ödemeli kredi kartı veren bankaların şubelerine giderek ya da internet üzerinden başvuru yaparak sahip olabilirsiniz. Banka hesabı açmanıza gerek yoktur. Ayrıca bankaya gelir belgesi sunmanıza da ihtiyaç yoktur. Ayrıca ön ödemeli kredi kartlarında EMV Chip özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle daha güvenli bir kullanım imkânı sunar.

Ön Ödemeli Kredi Kartı Avantajları

Ön ödemeli kredi kartınızı almak için belirtilen bankaların internet adreslerine girerek de ön ödemeli kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Ön ödemeli kredi kartlarını dilediğiniz kadar doldurarak her alışverişinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca limit sorunu yoktur. Bankada herhangi bir birikiminizin olması da şart değildir. Ön ödemeli kredi kartları, özellikle internet alışverişleri için oldukça idealdir. Güvenli olmayan sitelerden alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerinizi vermeden alıverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ön ödemeli kredi kartınızı alırken, tek bir bankaya bağlı kalmanıza gerek yoktur.


Leave a Comment