Youtube

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Aktif Etme

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır? Para Kazanma Aktif Etme

Başlığa bakılınca Youtube’dan para kazanma çok cazip gelen bir fikir olsa da hem zor hem de sıkı çalışma gerektiren bir iştir. Öncelikle başkalarını taklit etmek yerine kendiniz orijinal fikirler üretmelisiniz. Ayrıca internetteki dikkat süresi oldukça kısa olduğundan yüklediğiniz videolar ilk 15 saniye içinde izleyicinin dikkatini çekmelidir. Başkaları gibi bir şeyler yapmak yerine kendinize özel ve farklı yaratıcı özelliklerinizi ön plana çıkarmalısınız. İlk zamanlarda büyük başarılar beklemeden sabırlı olmalısınız ve hedefiniz konusunda kararlı davranmalısınız.

Youtube ile nasıl para kazanılır ve para kazanma nasıl aktif edilir detaylarıyla yazımızda.

Youtube Para Nasıl Kazanılır?

Üyelik;

Öncelikle Youtube üye olmanız, yani Youtube ortağı olmanız gerekmektedir. Tabi üyeliğiniz sırasında da Google’ın reklam yerleştirmesine izin vermelisiniz.

Hesabı Etkinleştirme;

Sonrasında ise hizmet kullanım şartlarını onayladıktan sonra hesabınız etkinleşir. Hesabınız etkinleştikten sonra, ‘’videodan para kazan’’ butonu belirecektir. Bu butona tıkladığınızda karşınıza bir ekran gelir ve siz bu ekranda videolarınızın altında ne tür reklam olması konusunda karar verirsiniz. Bu reklam ayarlarını zaman zaman değiştirebilirsiniz. Reklam seçimlerinizi onayladıktan sonra, videolarınızın yanında dolar simgesi çıkar. Böylece, Youtube’dan para kazanma yolu konusunda ilk adımı atmış olursunuz.

Para Kazanma;

Para kazanmak için 1 yıl deneme süreniz vardır. 1 yıl içinde 1000 takipçiye ve 4000 saat izlenme süresine ulaştığınızda reklamlar otomatik olarak aktif hale gelecek ve para kazanmaya başlayacaksınız. Kazandığınız paranın size ödenmesi için alt limiti doldurmanız gerekir. Yani 1 ayda en az 100 dolar para birikmeden ödeme alamazsınız. Şayet 1 ayın sonunda 100 dolar olan alt limite ulaşamaz iseniz ödemeniz bir sonraki aya devreder. Her geçen gün artan Youtuber sayısı kadar Youtube Para kazanma oranları da artmakta ve yeni fikirler ile ilgi alan seçenekleri çoğalmaktadır.

Youtube Yeni Üyelikte Püf Noktaları Nelerdir?

Endişeye Kapılmayın, Başaracağınıza İnanın;

Youtube kanalında meşhur olan ve en çok izlenen kişiler yani Youtuber’lar yaptığı açıklamaya göre uzun saatlerini video öncesi hazırlıklarla geçiriyor ve video çekiminde yaklaşık 3-5 saat zaman harcıyorlar. Üstelik hemen hemen tüm Youtuber’lar bu işin başlangıcında karamsarlığa kapılsa da hiç pes etmeyerek bu işi başarmışlardır. İstikrarlı bir tempo ile ön çalışmalar yaparak ve dikkat çekecek paylaşımlarınızla siz de başarabilir Youtube’da para kazanma yolu kervanına katılabilirsiniz.

Son Derece Kararlı Olmalısınız;

Video çekerken doğal olunması şarttır. Kararlı olmalısınız ve sürekliliğe önem vermelisiniz. Yine en çok kazanan youtuber’ların yaptığı açıklamalara göre her hafta aynı gün düzenli olarak video yükleyerek işe başlamış olduklarını görürsünüz. Bir süre sonra ise her gün video yükler hale gelmişlerdir. Fakat düzenli video yüklemenin yanında yüklenen videoya yapılan yorumları okumak ve takipçiler ile sürekli iletişim halinde olmak bu işin vazgeçilmezi olarak açıklanıyor. Şayet takipçilerinizi yok sayar, görmezden gelirseniz bu işi en başta kaybetmişsiniz demektir.

Teklifleri Düşünmeden Geçmeyin;

Ortaklık tekliflerini düşünün ve değerlendirin. Hatta bunu takipçilerinizle paylaşarak fikir alışverişinde bulunun. Yapılan ortaklığın takipçilerinize bir fayda sağlayıp sağlamayacağını gözden geçirin. Şayet kurumsal bir şirketle ortaklık söz konusu ise, kendinizi ve yaptığınız işi hafife almadan isminizi bir logonun yani markanın altına taşıyarak tüm iş haklarını elinizde bulundurmayı da seçebilirsiniz.

Youtube’u Bir Başlangıç Olarak Görmelisiniz;

Youtuber olma konusunda başarılı olabilmek için her şeyden önce doğal olmak gerekmektedir. Yaratıcılık, fikirlerin uygulamaya konulması, istikrar ve başaramama durumunda bile yılmadan daha çok çaba harcamalısınız. Deneme yanılma yöntemi, sabırlı olunduğunda başarıya ulaşır. Ancak bu şekilde Youtube ile para kazanmak mümkün olmaktadır.

Paylaşımlarınız Size Olduğu Kadar Takipçilerinize de Yarar Sağlamalıdır;

İşe ben çok para kazanacağım diyerek başlamak yerine öncelikle çok sayıda takipçi edinebilmek için eğlenceli, fayda sağlayan, bilgilendirici ve ilgi alanlarına yönelik paylaşımlar konusunda seçici ve etkili bir başlangıç gerekir. Takipçilerin yaşamına değer katacak olan, ilgi alanlarına giren ve dikkatlerini çekecek olan konular, resim, video gibi görseller de son derece önemlidir ve hep ön planda tutulmalıdır. Tanıtacağınız ürün ya da herhangi bir yetenek izleyen ve takip edecek olan kişiye neler katacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Hep aynı tempo ya da alışılan sıradanlıkların dışında şaşırtıcı, düşündürücü, merak uyandırıcı konular üzerinde durulmalıdır.


Leave a Comment